Vědátor: Marvel vs. Věda

Jeskyně

Superhrdinové z Marvelu spojují všehochuť mocných sil ve službách dobra – od neuvěřitelné magie, přes příslušnost k božstvům po uvěřitelnější genetické mutace či supermoderní zdroje plné elektroniky. Jak se na aspekty, objevujících ve filmech, seriálech i hrách dívá věda se mrkneme s fyzikem JaRonem Tomáštíkem z Vědátora

Mgr. Jan "JaRon" Tomáštík, Ph.D. je zástupcem šéfredaktora Vědátora. Vystudovaný aplikovaný fyzik se zaměřením na materiálovou vědu studium nanovrstev z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Již za studií se mu nelíbilo, jak probíhá osvěta vědy z pera fakulty a jak se věda popularizuje obecně v české republice, tak se vrhnul to změnit. 

Vědátora založil spolu s Ladislavem Loukotou.

Po studiích se mu splnil velký sen díky stážím ve Walesu a především na argentinské observatoři Pierre Auger. Stipendijní vrchol zažil na ročním pobytu na Virginia Tech v USA jako absolvent Fulbrightova stipendia.
Dnes se s ním setkáte v Olomoucké Společné laboratoři optiky PřF UPOL a FZÚ AV ČR, kde vědátoruje, bádá, píše články, učí a odkud občas taky něco zastreamuje od Laserového skenovacího konfokálního mikroskopu. Vzhledem k jeho „upgradu“ odborného zaměření na výrobu materiálů skrze „plazmové magnetronové naprašování“ se můžete těšit na mnoho nového, zářícího obsahu.

WEB vedator.org

Vědátor
Sdílej s ostatními fans