Kulturní tipy na leden

Přední cosplayeři v Boskovicích
Speciální uvedení nového českého dokumentárního filmu Cosplay. Dorazí tvůrci filmu i sami jeho aktéři v kostýmech. Prue v kostýmu Fringilly a Kuromaru v kostýmu Geralta promluví o svých zkušenostech s výrobou cosplaye. Filmový štáb budou zastupovat producent, režisér i hlavní kameraman. Navíc vás čekají soutěže o originální ceny, focení s aktéry a další aktivity. Projekce filmu Cosplay bude v sobotu 20. ledna v 17:00.

Pub kvíz – všeobecné znalosti
Po speciálním kvízu o Boskovicích připravily „dámy z íčka“ Tereza a Lea vědomostní soutěž, která prověří všeobecné znalosti vaše a vašich týmů. Prolistujte doma všechny encyklopedie, nastudujte Wikipedii a přijďte ve středu 10. ledna v 18:00 na Zámecký skleník.

Film podle Kotlety a Sněgoňové za účasti režiséra
Krvavý Johann je český film, ve kterém ožívá pověst o Faustovi i Johann Faust osobně. Po staletích strávených v temnotách rozpoutá v Praze noc hrůzy, v níž se s pomocí upírů, nemrtvých a mutantů pokouší získat moc nad městem. Snímek pracuje s Goetheho kultovním dílem a dosud nevydanými krátkými povídkami F. Kotlety a K. Sněgoňové v krvavém mixu hororu a fantasy. Na projekci filmu do Boskovice ve čtvrtek 25. ledna dorazí i režisér a scénárista filmu Jakub Krumpoch.

Literární novinky v boskovické knihovně
V knihovně najdete mezi novinkami kousky od našich oblíbených autorů. Kristýna Sněgoňová napsala hned dvě z nich – pokračování české fantasy detektivky Krev pro divoženku a další díl ságy Legie IX.: Na konci vesmíru. Oboje je vysoko na mém read listu a brzy určitě doplním. Přečtený mám už bestseller Leoše Kyši Sudetenland: sametová revoluce ve světě, kde neproběhl odsun Němců a je to velká pecka! Komiksový náčrtník: kurz pro tvůrce komiksů od Petra Kopla je příručka do světa tvorby komiksu i návodem, jak komiksy číst.

Japonské monstrum japonským pohledem
Zapomeňte na americké verze. Fiktivní obří netvor, který se poprvé objevil na filmových plátnech roku 1954, se na konci loňského roku dočkal další velké filmové adaptace ve své domovině. Japonský snímek Godzilla – 1.0 se jak v českých tak zahraničních žebříčcích dostal mezi nejlepší filmy roku 2023 a vy film, který se aktuálně promítá jen v Praze, můžete vidět v Boskovicích a to v obou sálech! Sobota 27. a úterý 30. ledna.

Filmy studia Ghibli v kinech
Společnost Aerofilms má v plánu poslat do českých kin kompletní filmografii legendárního režiséra Hajao Mijazakiho. Kino Boskovice se chystá tyto filmy postupně uvádět ve svých sálech. V lednu nás čeká Laputa: Nebeský zámek z roku 1986, Porco Rosso z roku 1992 a repríza jeho posledního snímku Chlapec a volavka.

…a to není všechno
Navíc můžete vidět další výborné filmy Tři mušketýry: Milady i „instant classic“ plnou cukru Wonka a přečíst fenomenální komiks Blacksad od Díaz Canalese nebo Povídky podivných ze série Sirotčinec slečny Peregrinové.

Tak co vy na to? J

Kino Boskovice

Knihovna Boskovice

Kultura Boskovice

Sdílej s ostatními fans