Herna: FAMU herní design

Sokolí hnízdo

PC herna autorský her studentů a absolventů katedry herního designu z FAMU. 

Vyzkoušejte hry Obědárium, Little Delivery Robot, Planetka, PRISMA, Začarovaný les, Yes Serena, There´ll be blood a War on Wardrobes

Obědárium
Není nad to, sednout si s rodinkou k obědu, pořádně se najíst, postěžovat si na život, vjet si do vlasů nebo jen přihlížet hádce o tom, jestli a kam se pojede na dovolenou. Obědárium je jednoduchá puzzle hra, ve které se zkrátka snažíte „přežít“ rodinný oběd a nikoho příliš nenaštvat.
(autor Martin Hromádka)

Little Delivery Robot
Zdravím tě, malý doručovací robůtku. Vítej do rodiny WaultTM, firmy zajišťující doručování zásilek v Nové Praze. Budeš dělat radost lidem a rozvážet jim různé malé balíčky, jako třeba výtečné jídlo, léky z lékárny nebo tvrdé drogy. Neboj se toho, že všichni lidé jsou schovaní za tlustými betonovými zdmi a nemohou vycházet ven, všechno je s naší společností v pořádku. Tak načerpej palivo a vydej se na cestu!
(autor Petra Emmerová)

Planetka
Hrajete za malou, nedávno narozenou planetku. Starejte se o svůj ekosystém, vytvářejte nové rostlinné druhy a objevujte své skryté schopnosti. Budete je brzy potřebovat, protože se k vám blíží vesmírná loď s lidskou posádkou, která chce vytěžit všechny vaše nerostné zdroje. A je jim jedno, jestli vás tím zničí.
(autor Tereza Kotěšovcová)

PRISMA
Ponořený do tmy svět ztrácí své pevné obrysy. Tma pohlcuje objekty i bytosti, zbavuje je smyslu. Povinností vysvětlovače je najít ztracené lidi a přivést je zpět do světla, k rozumu. Nečekaná událost jej ale donutí se vydat na cestu po střechách industriálního města za obnovením stability a naděje. PRISMA je 3D izometrická adventura s hororovými prvky a velkým důrazem na atmosféru. Její mechaniky jsou postaveny okolo tmy, světla a skládání jeho barev.
(autor Josef Šmíd)

Začarovaný čas
Začarovaný čas je atmosférická 2D adventura, ve které hráč ovládá čarodějnici, co se snaží ve skrytu pokojně žít jako obyčejná hokynářka. Její život je narušen, když se při pokusu o konání dobra ocitne v časové smyčce, ze které musí najít cestu ven. Nebude to mít ale jednoduché - v ten den zrovna do vesnice dorazí inkvizice s jediným cílem: Najít a upálit čarodějnici. Čarodějka se během hry vypořádává s morálními dilematy a řeší, jakou cenu má dobro.
(
autor Petra Emmerová)

Yes Serena
Jsou vaši zaměstnanci líní? Nedokáží bez přestávek pracovat více než 10 hodin denně? Společnost Butsubun™ představuje Serenu. Inteligentního domácího asistenta, který zhodnotí každodenní život vašich zaměstnanců a pomůže jim dosáhnout maximální efektivity ve prospěch vaší společnosti!
(autor Kryštof Ježek)

There'll Be Gold
Vstupte do role mladého zlatokopa a odcestujte se svým společníkem daleko do divočiny, kde jsou lesy plné zvěře a řeky se třpytí zlatem.There’ll Be Gold je weird west hororový walking simulátor. Vžijte se do vyprávění svého průvodce a objevte tak, co za lidi byli jeho předchozí společníci a kdo leží v opuštěném hrobě uprostřed divočiny.
(autor Vendula Burešová)

War on Wardrobes
Z jednoduchého úkolu pořídit si konvičku na kávu se stane souboj o přežití, když se rozhodnete pro ni dojít do jednoho nejmenovaného modro-žlutého obchodního domu. Chodby jsou tam postaveny tak, aby člověk bloudil v kruzích, vystavené zboží v akci se probouzí k životu, skáče na vás a tím vás nutí si ho koupit. Můžete se ale vzbouřit, popadnout požární sekeru a bránit se proti nájezdům zlevněného zboží. A možná nakonec i získat tu konvičku.
(autor Tereza Kotěšovcová)

Web

logo
Sdílej s ostatními fans