BozaCon 2023 je za námi

Letošní BozaCon je za námi. Za celý víkend prošlo Sokolovnou TISÍC lidí a atmosféra celé akce byla nepopsatelná. 

Páteční dopoledne odstartoval program pro školy. Program pro děti zahrnoval besedy Vojty Hamerského, Lucie Hlavinkové, Vědátora nebo Tadeáše "Meona" Jojky, který dětem vyprávěl o fenoménu manga komiksů. Během pátečního odpoledne si mimo klasické deskohraní mohli návštěvníci vyzkoušet i RPG hru na hrdiny - Dračí hlídku. Hvězdou prvního dne byl malíř, ilustrátor a autor komiksů Pavel Čech. Ten své publikum bavil nejen historkami ze života a na závěr se zvládl víc než hodinu podepisovat všem svým příznivcům. 

Sobota odstartovala v klidnějším tempu. Návštěvníky udivovaly schopnosti JedoBotů, mohli si vyzkoušet dílnu fantastického psaní s Janem Křečkem nebo se mohli nechat vtáhnout do trochu děsivého vyprávění Michala Příběhoviče. Odpoledne patřilo hlavně autorským besedám. Pozvání přijali autoři jako Kateřina Ševčíková, Michaela Merglová nebo Dan Černý. A samozřejmě nesmělo chybět hvězdné duo české fantastiky - František Kotleta a Kristýna Sněgoňová.

Velkou radost nám udělal zájem o gamingové přednášky. Nejvíc lákala společnost Bohemia Interactiv, ale jak Charles Games, tak Vladimír Kudělka z Hangonit byli výborní!

V rámci BozaConu byla možnost vyzkoušet si virtuální realitu, zahrát počítačové nebo deskové hry a nakoupit hromadu knih. Oba dva večery byly zakončené promítáním peckovních bijáků. A bylo toho mnohem víc...

Děkujeme všem návštěvníkům, hostům, prodejcům a vystavovatelům! Bylo to boží. Dáme si pár dní na oddych a věřte nebo ne, už teď se nám organizátorům v hlavách rodí plány na příští rok.

Těšíme se na to, co nám BozaCon 2024 přinese! 

 

Sdílej s ostatními fans